מהו אימון אישי (קואצ'ינג – coaching)?

אימון אישי מתחיל בהצבת יעדים אשר ממקד המתאמן כדי להתקדם עם מטרות שונות בחייו – מציאת עבודה או קידום בעבודה, שיפור הבטחון העצמי, מציאת עיסוק בעל משמעות, שיפור הזוגיות, ניהול עצמי ועוד. תהליך האימון האישי מורכב מסדרה של פגישות אישיות, ובכל פגישה אנו בודקים מה יאפשר להתקדם אליה אל המטרות שנבחרו לאימון, ומה חוסם ומעכב.

כמאמנת אישית אני חושפת, מעודדת ומפתחת את הכישורים, המשאבים והיצירתיות הנמצאים אצל המתאמן, כדי לחזק את האמונה שלו ביכולותיו מתוך ראייה מציאותית. מכל פגישה המתאמן לוקח לעצמו משימות קונקרטיות לביצוע, אשר יוצרות התקדמות, צעד אחר צעד. האימון מתמקד בהווה ובעתיד – במטרות שהמתאמן שואף אליהן ובדרך אליהן – ולא בעבר. אני, כמאמנת בתוך תהליך האימון, תומכת במתאמן ועוזרת לו לבחור את הדרך ולהתמיד בה, עד להגעה אל היעד. דרך זו היא שותפות אמיתית כאשר המתאמן מביא איתו את יכולותיו ושאיפותיו ואני מביאה איתי כלי עבודה וידע שעוזרים בתהליך. האימון אינו ממוקד בחיפוש ליקויים, אלא מניח כי הלקוח הוא אדם שלם, בעל תושייה ויצירתי. המאמן אינו מיישם מודל של "מומחה" המייעץ ללקוח, אלא נמצא לצידו בתהליך ההתפתחות האישית. המאמן גם אינו "מטפל" בלקוח אלא מחזק את כוחותיו ומעודד התמודדות עצמית והתפתחות. 

כיצד מתבצע האימון האישי?

האימון האישי בנוי ממפגשים אישיים בני 50-60 דקות, פעם בשבוע. אימון אישי יכול להיות בן פגישות ספורות או מתמשך. 12-16 פגישות הן משך זמן אפקטיבי לאימון, אך יש אימונים קצרים יותר וארוכים יותר. פגישת האימון הראשונה מתבצעת בדרך כלל פנים אל פנים ובהמשך ניתן להיפגש גם טלפונית (או דרך סקייפ).

האם יש משימות באימון אישי? 

הערך של האימון האישי הוא בהתקדמות שמתרחשת בחיי המתאמן בין פגישות האימון, לכן ברוב הפגישות המתאמן לוקח על עצמו משימות משני סוגים – משימות לביצוע אשר מקדמות בפועל את המטרות שנבחרו, ומשימות התבוננות אשר מטרתן להעמיק את החשיבה והתובנה הפנימית בנושאים שנדונו במפגש. 

האם יש לפגישות אימון אישי מבנה או מסגרת קבועה מראש? 

באימון אישי יש מגוון שיטות עבודה. יש שיטות מובנות אשר בהן לכל מפגש יש מטרות מסוימות שנקבעו מראש (למשל בניית חזון), ויש שיטות גמישות יותר אשר בהן משתמשים בנושאים שהמתאמן מביא כדי להתקדם אל המטרות שנקבעו באימון. אני מוצאת שגמישות מתאימה יותר לצרכיי הלקוחות ולסגנון האישי שלי. 

אם תרצו לדעת עוד על מהו אימון אישי, היכנסו לדף שאלות בנוגע לאימון אישי