אימון למציאת עבודה – אימון תעסוקתי ממוקד ואפקטיבי

איבוד עבודה יכול להיות מפתיע ודורש הסתגלות למצב החדש. גם אם חיפוש העבודה הוא ביוזמתך, עבר זמן מאז שחיפשת עבודה בפעם הקודמת, שוק העבודה השתנה ולא תמיד יודעים איך לחפש עבודה באופן יעיל, כיצד להשתמש במדיות האינטרנטיות, וכיצד לנהל את החיפוש. 

כדי למצוא עבודה מהר וביעילות, יצרתי עבורך את המסלול הממוקד של אימון למציאת עבודה. זהו אימון אישי קצר וממוקד בנושאים המעסיקים אותך במהלך חיפוש העבודה:

  • כתיבת קורות חיים
  • הצגה עצמית נכונה
  • מיקוד בתחום המתאים לחיפוש העבודה
  • הכנה לראיונות עבודה
  • שימוש בנטוורקינג (רישות) לחיפוש עבודה
  • שימוש ברשתות חברתיות בחיפוש עבודה
  • ניהול תהליך חיפוש העבודה וניהול זמן

במסגרת אימון למציאת עבודה לעיתים נשלב גם נושאים רחבים יותר הנוגעים לאימון לקריירה – באימון לקריירה נתבונן על העיסוק הנוכחי שלך, ועל העיסוקים עליהם חלמת, ובודקים האם כדאי לך לצאת ממסלול הקריירה שהיית עליו עד כה ולפנות לכיוון חדש, או נכון עבורך להמשיך במסלול דומה לזה שהיית בו, ולמקד אותו אחרת. 

מדוע חשוב להתכונן לראיונות עבודה? 

כל ראיון עבודה הוא הזדמנות חד פעמית להציג את כישוריך בפני המעסיק. מחפשי עבודה מוצאים את עצמם מתמודדים עם שאלות אישיות שאין להן תשובה קלה, שאלות כמו "מדוע עזבת את מקום העבודה הקודם", או "איך תתמודדי עם העומס אצלנו", או "מה התכונה החלשה שלך". במסגרת ההכנה לראיון אנו עושים סימולציה של ראיון עבודה, ובו אנו מתרגלים שאלות ותשובות, ומקבלים משוב מיידי על הרושם שנוצר, והכוונה כיצד ניתן להציג את עצמך באופן אמיתי וכנה אך גם מרשים וחיובי. לעתים אתם מוצאים את עצמכם מתנצלים, מנסים להסתיר או מתעמתים עם המראיין. לתוצאה טובה בראיון, חשוב לשמור על אווירה נעימה ואוהדת במהלכו ולשדר אמינות ומקצועיות – מיומנות שנתרגל במפגשים.

מדוע חשוב להשתמש נכון ברשתות החברתיות למציאת עבודה? 

כיום, הרשתות החברתית משמשות את המעסיקים לאיתור מועמדים פוטנציאלים וכמקום מידע נוסף על מועמדים קיימים. כל פעולה שאתה עושה ברשת חשופה, וגם הבחירה להיות נוכח או לא נוכח ברשת מסוימת. בעולם של חשיפה ומידע, עליך לבחור כיצד רואים אותך ברשת. במסגרת האימון התעסוקתי נכיר גם את הרשתות השונות ואת השימוש הנכון בהן. 

איך להיערך לחיפוש עבודה? 

במאמר: "אני מובטל, מה הלאה?" תוכלו לקרוא על האתגרים בתקופת האבטלה, ועל אמצעים שיהפכו תקופה זו לנעימה ויעילה יותר.