אימון לקריירה – ליווי אישי בתהליך שינוי הקריירה שלך

לעתים אנו מגלים באמצע החיים שהמסלול שרצנו בו עד עתה פחות ופחות מתאים לנו. לעתים זה קורה בעקבות משבר גיל – למשל משבר גיל 40 או משבר גיל 50, אך זה יכול לקרות בכל גיל. אנו עוצרים לרגע את מרוץ החיים, מתבוננים מבסביבנו ומגלים שאנו לא מסופקים ועוסקים בעבודה שמחמיצה חלק משמעותי מהכישורים והשאיפות שלנו. לעתים שאלות אלו צפות אצל נשים לקראת גיל 40, כאשר הילדים קצת גדלים והן קצת יותר פנויות לעצמן, או אצל גברים אחרי שנים מאומצות של השקעה בעבודה. 

לעתים אנו נתקעים אפילו לפני התחלת הקריירה – איזה מקצוע לבחור, איזה עיסוק יתאים לי? איזה עיסוק ישלב את היצירתיות שלי והרצון לעבוד עם אנשים, יהיו בו אתגרים ואפשר יהיה גם להתפרנס ממנו? או – כיצד להביא לידי ביטוי את היכולות הטכניות שלי ואת האהבה שלי לתחום מסוים? 
כאשר לא ברור לנו מה אנו מחפשים, קשה להצליח בתהליך חיפוש עבודה. הראיונות לא עוברים טוב, אנחנו מרגישים ש"זה לא זה", אבל לא ברור לנו מה יהיה "זה". 

אימון לקריירה

אימון לקריירה נוגע בנקודות אלו ורבות אחרות – מהו הדבר שאני מחפש? האם מתאים לי להיות שכיר או עצמאי? תפקיד טכנולוגי, עוסק באנשים או דווקא ניהולי? ואולי ללכת ללמוד?

במהלך האימון האישי לקריירה נבדוק את הרצונות והשאיפות, את היכולות והכישורים, ונמפה ביחד מה אפשרי ורצוי עבורך. אבל יותר מכל, נבדוק מה באמת ילהיב אותך, מה יאפשר לך להגיע לעבודה בשמחה ולהרגיש מתפתח ומסופק.
אימון לקריירה יאפשר לגלות מה מעכב אותך במסע הזה: חששות מלהתחיל משהו חדש, קושי לבקש קידום, חשש מפגיעה בהכנסות, ועוד מלאי גדול של חששות וקשיים. לעתים מדובר בערך עצמי נמוך, ולעתים בחוסר מיומנות תקשורתית. נבדוק ביחד מה גורם לך להצליח פחות בראיונות עבודה, כיצד אתה נראה על ידי המראיינים וכיצד נראים קורות החיים שלך. עם תשובות חדשות נפנה אל שוק העבודה  – נעדכן ונשדרג את קורות החיים, נתרגל ראיונות עבודה ונלמד להשתמש בקשרים שיש לך וברשתות החברתיות כדי לקדם את חיפוש העבודה. 

אם הכיוון המקצועי ברור לך, והאתגר שלך הוא בעיקר בחיפוש העבודה עצמה, תוכל להיעזר בתהליך של באימון למציאת עבודה – אימון אישי קצר וממוקד בהכנת קו"ח, ושיפור היכולת להתראיין.