האם יש לי הפרעת קשב וריכוז ומה זה בכלל?

לרבים מאיתנו יש מאפיינים של הפרעות קשב וריכוז (ADD או ADHD עם מרכיב היפראקטיביות), גם אם איננו יודעים לקרוא לכך בשם. הפרעות קשב וריכוז מאגדות בתוכן משפחה של קשיים שונים הקשורים לריכוז, התארגנות ואימפולסיביות. אם אתה מזהה בעצמך חלק מהתכונות שרשומות בדף מאפיינים של הפרעות קשב וריכוז, הרי שאתה נמצא על רצף התכונות של הפרעות קשב וריכוז – יתכן ויש לך מעט מאפיינים ואז לא תאובחן כסובל מבעיות קשב וריכוז, וייתכן יש לך יותר מאפיינים. בכל מקרה, דף המאפיינים אינו מהווה אבחון, אלא כלי עזר להתבוננות על עצמך. זיהוי מאפיינים של הפרעת קשב וריכוז מאפשר לך להכיר את עצמך טוב יותר ולהתמודד עם תכונות אופי וקשיים שאתה נתקל בהם בחיי היום יום. מאפייני הפרעת הקשב והריכוז אינם הופכים אותך לפגום. להפך – זיהויים מאפשר לך ללמוד טכניקות להתמודד איתם בצורה אפקטיבית, כך שתוכל להנות מהצדדים החיוביים הרבים הקיימים בך – היותך נמרץ, יצירתי, יוזמתי ובעל חלום.

 

כיצד אימון להפרעות קשב וריכוז (אימון ADHD) ישנה את חייך? 

אימון להפרעות קשב וריכוז הוא אימון אישי אשר שם דגש על מודעות למאפייני הפרעת הקשב והריכוז והתמודדות איתם. בוודאי יש מאפיינים שלמדת לחיות איתם – אם קשה לך להיות מרוכז בהרצאה, אולי לא תלך להרצאה כבילוי של כיף. אך יש מאפיינים שקשה לעבור עליהם לסדר היום. אולי קורה לך שאתה שוכח משימות, לא משלם חשבונות בזמן, מאחר לפגישה או מגיע אליה לא מוכן? האם קשה לך לתכנן סדר יום והזמן מתמוסס לך?
עבור אנשים רבים עיקר הקושי בהתמודדות עם ה-ADHD נמצא בתחום ההתארגנות האישית והסביבתית. עומס של פרטים ומשימות שמשתק את יכולת הפעולה. יש קושי לעשות סדר עדיפויות במה שצריך לקרות, ופגישות ומשימות שבורחות מהראש. חוסר תכנון או תכנון זמן לא ראלי הם קשיים שניתן להתמודד איתם ולהתגבר עליהם. אימון להפרעות קשב וריכוז מאפשר לזהות את תחומי היכולת והכוח האישיים, את המטרות החשובות בשבילן כדאי להתאמץ, ולבנות תכנית מובנית שמאפשרת התקדמות. בעבודה עם אנשים בעלי הפרעת קשב וריכוז נמצא כי שיטות עבודה מובנות, תמיכה צמודה ומתן משוב, מאפשרים הישגים משמעותיים שנשארים לאורך זמן.

 

אימון להפרעות קשב וריכוז – מדוע דווקא אצלי? 

אני עצמי בעלת הפרעת קשב וריכוז, ואם לשלושה ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה. אני מכירה את הקשיים וההתמודדות מכלי ראשון, ולכך הוספתי קורסים והשתלמויות רבים. כל זה מאפשר לי לתת לך אימון אישי אפקטיבי, הנוגע במקורות הקושי וביחד למצוא דרכים מותאמות לך אישית כדי להגיע למטרה.