מהו אימון אישי ?

אימון אישי מורכב מסדרה של פגישות אישיות, בהן מקבל המתאמן אפשרות לברר לעצמו היכן הוא נמצא כיום בתחומי החיים השונים, ולאן הוא רוצה להגיע.
תפקידי כמאמנת אישית לחשוף, לעודד ולפתח את הכישורים, המשאבים והיצירתיות הנמצאים אצל המתאמן, ולחזק את האמונה שלו ביכולותיו מתוך ראייה מציאותית. מכל פגישה המתאמן לוקח לעצמו משימות קונקרטיות לביצוע, אשר יוצרות התקדמות, צעד אחר צעד. האימון מתמקד בהווה ובעתיד – במטרות שהמתאמן שואף אליהן ובדרך אליהן – ולא בעבר. אני, כמאמנת בתוך תהליך האימון האישי, תומכת במתאמן ועוזרת לו לבחור את הדרך ולהתמיד בה, עד להגעה אל היעד. דרך זו היא שותפות אמיתית כאשר המתאמן מביא איתו את יכולותיו ושאיפותיו ואני מביאה איתי כלי עבודה וידע שעוזרים בתהליך.
האימון אינו ממוקד בחיפוש ליקויים, אלא מניח כי הלקוח הוא אדם שלם, בעל תושייה ויצירתי. אימון אישי אינו מיישם מודל של "מומחה" המייעץ ללקוח. תפקידי כמאמנת אישית לאפשר ללקוח לראות את מגוון יכולותיו וכוחותיו. כאשר חסר ללקוח ידע (למשל – שיווקי או פיננסי), המאמן בדרך כלל אינו מקור הידע – תפקידו לסייע ללקוח לזהות מה עליו ללמוד עוד ולראות ביחד כיצד זה יקרה.

כיצד מתבצע האימון האישי?

אימון אישי בנוי ממפגשים אישיים בני 50-60 דקות, פעם בשבוע. אימון יכול להיות בן פגישות ספורות או מתמשך. בדרך כלל, 12-16 פגישות הן משך זמן אפקטיבי לאימון אישי. פגישת האימון הראשונה מתבצעת בדרך כלל פנים אל פנים ובהמשך ניתן להיפגש גם טלפונית (או דרך סקייפ).

כל כמה זמן נפגשים באימון?

הפגישות נערכות בדרך כלל פעם בשבוע. חשוב שיהיה זמן בין הפגישות כדי שהמתאמן יוכל להתקדם עם המשימות שלקח על עצמו. אני מוצאת כי יש מתאמנים שעבורם הרווח המתאים בין הפגישות הוא פעם בשבועיים.

כמה זמן נמשך אימון אישי?

בדרך כלל סדרה של 12 – 16 פגישות מביאה ליעדים הרצויים. מי שרוצה המשך עבודה ויעדים חדשים, יכול להמשיך באימון על בסיס חודשי.

מהו אימון עסקי (Business Coaching)?

אימון עסקי הוא אימון אישי הממוקד בתחומי העשייה העסקית – הקמת עסק, ניהול בעסק או ארגון, פיתוח קריירה והתמודדות עם אתגרים הקשורים לעולם העסקים והעבודה. אימון עסקי יכול לגעת בכל נושא שיסייע להצלחה במטרות הלקוח – ויעסוק בדרך כלל בשאלות של התארגנות עסקית נכונה, עבודה עם עמיתים, מנהלים וכפיפים, שיווק ועוד. 

אילו נושאים עולים באימון אישי?

כל נושא אשר מעסיק את המאומן יכול להיות נושא לאימון. דוגמאות: בחירה במסלול קריירה, התקדמות בקריירה, בניית בטחון עצמי, קידום עסק עצמאי, גילוי החזון האישי, הגשמה עצמית לנשים, שיפור הזוגיות, יחסים עם הילדים או ההורים, קידום המצב הבריאותי, התפנות לעצמי, התמודדות עם ליקוי קשב, התמודדות עם מחלה ועוד.

איך אדע אם אימון אישי מתאים לי?

עליך להפנות את השאלה לעצמך – האם את מוכן לקחת אחריות על חייך? אם אתה רוצה לעשות שינוי, ומוכן לעבוד לשם כך – להתבונן בעצמך ובאופנים בהם אתה מתנהל בסביבתך, וליצור את השינויים הנדרשים בחייך, אימון אישי יכול להתאים לך.
רק התנסות תוכל לאפשר לך באמת לדעת מה עוצמתו של האימון עבורך. קבע איתי שיחת היכרות ובה נגלה מה אתה רוצה להשיג באימון אישי, ומה אימון אישי יכול לתת לך.

למי לא מתאים אימון אישי?

• אנשים אשר מרגישים בנוח במצבם כרגע ואינם מעוניינים למצוא אתגרים וליצור שינוי בחייהם.
• אנשים אשר נמצאים במצב נפשי של דיכאון, חרדה או תסמונות נפשיות אחרות – עליהם לפנות לטיפול נפשי אצל פסיכולוג או מטפל שהוסמך לכך.

במה אימון אישי שונה מטיפול פסיכולוגי?

בטיפול פסיכולוגי עוסקים בדרך כלל בהווה ובעבר, בדברים שקרו בילדות ומשפיעים עלינו עד היום. באימון אישי המוקד הוא ההווה והעתיד. העבר משמש אותנו כדי ללמוד על דפוסים שאימצנו ושאולי ניתן לשנות. ההווה מספר לנו על מצבנו הנוכחי, איך אנחנו מרגישים כיום ומה אפשרי ברגע זה. אל העתיד אנו מסתכלים כדי לראות לאן אנו רוצים ללכת, ואיך אפשר להגיע לשם.

יש לי כבר יועץ ארגוני. מה יתרום לי אימון אישי?

מאמן יאתגר אותך להציב אתגרים חדשים, חזון ושאיפות לעצמך ולעסק, ולא לקבל מחסומים כמובנים מאליהם. מאמן אינו יועץ או מומחה ידע. אתה, כמנהל, יודע הרבה מאוד על האפשרויות והדרכים שאתה ניצב מולם. מאמן אישי מאפשר לך לבדוק אפשרויות חדשות ולברר מהן התשובות הנכונות עבורך. המאמן ילך איתך בדרך משלך, דרך שגורמת לך הנאה וגם מובילה להצלחה.

מה זה Co-Active Coaching?

שיטת Co-Active Coaching פותחה ע"י בית הספר CTI – The Coaches Training Institute, בית ספר לאימון שפועל משנת 1992 בקליפורניה ובכל העולם. מלמדים את השיטה מנחים מובילים ונצבר בה ניסיון בינלאומי רב.
יש ארבע הנחות יסוד לכל אימון:
1. המתאמן הוא יצירתי, בעל תושייה ושלם בזכות עצמו.
2. אימון אישי הוא על מכלול החיים של הלקוח.
3. נושא האימון ומסגרת האימון באים מהמתאמן.
4. האימון הוא שותפות בין מאמן ללקוח, המעוצבת ומתוכננת יחד.
תפקיד המאמן הוא להיות סקרן, לשאול שאלות ולחקור עם המתאמן את המקומות שהוא רוצה להגיע אליהם. ביחד מזהים את הראיה הנוכחית של המתאמן ובודקים אפשרויות נוספות, וכן בודקים את הרגשות הקיימים ואת השפעתם על המצב. כדי להגיע למטרות, בוחרים בצעדים מעשיים ועוקבים אחרי הביצוע וההצלחה. במהלך התהליך המאמן דואג שתהיה התקדמות גם לכיוון המטרות הגדולות של המתאמן – שאיפותיו וחלומותיו – מעבר למטרות המעשיות השוטפות בהן מטפלים.