מאמנים עושים שינוי

 מיזם לגיוס, הכשרה וליווי של מאמנים מתנדבים לאימון בפריפריה הגאוגרפית והחברתית

כיצד יוצרים אימון לשינוי חברתי? 

התוכנית נבנתה על בסיס פרויקטים שבוצעו במסגרת קבוצת העשייה החברתית של לשכת המאמנים  ואשר זכו להצלחה רבה (בטירת הכרמל, בשדרות, קריית גת, עם אוכלוסיות שונות כמו נשים נפגעות אלימות, מנהיגות צעירה ופעילים קהילתיים).

אימון אישי מורכב מסדרה של פגישות אישיות, בהן מקבל המתאמן אפשרות לברר לעצמו היכן הוא נמצא כיום בתחומי החיים השונים ולאן הוא רוצה להגיע. תפקיד המאמן לחשוף, לעודד ולפתח את הכישורים, המשאבים והיצירתיות הנמצאים אצל המתאמן, ולחזק את האמונה שלו ביכולותיו מתוך ראייה מציאותית.

מטרת המיזם היא לממש את הפוטנציאל של האימון ככלי לשינוי חברתי – על ידי יצירת חיבור בין מאמנים אישיים וקהילות מהפריפריה, אשר אינן נגישות לאימון בדרך כלל. 

השינוי נוצר על ידי הגישה האימונית שמחזקת את המסוגלות העצמית ואת יכולת הבחירה אצל המתאמן. המיזם מהווה הזדמנות עבור המאמנים להשתלב בעולם העשייה החברתית, ולהרחבת מעורבותם החברתית.

במסגרת המיזם אנו שואפים ליצור מספר תוכניות אימון באוכלוסיות שונות. כל תוכנית תתמקד באיזור גיאוגרפי ובקהל יעד ספציפי. ריכוז של תהליכי אימון לאותו קהל יעד מאפשר לייצר אימפקט עבור קהילות בתהליכי שינוי.

המאמנים יאמנו בהתנדבות, ויקבלו הכשרה לפני האימון וסופרוויז'ן במהלכו שירחיב את ניסיונם המקצועי.

המיזם מבוסס על מודל ייחודי לניהול תהליך האימון הכולל:

  • בניית שיתוף פעולה עם ארגון/קהילת יעד
  • תהליכי מיון למאמנים ולמתאמנים
  • הכשרה למאמנים
  • מפגשי פתיחה וסיום
  • 12 מפגשי אימון שבועיים
  • מפגשי סופרוויז'ן קבוצתיים
  • מעקב ובקרה אחרי תהליכי האימון והסופרויז'ן
  • בדיקת שביעות רצון והערכה לאפקטיביות התהליך

חזון מאמנים עושים שינוי

ליצור שינוי מצטבר בקהילה – לקהילה בעלת אמונה ביכולת שלה לצמוח ולהגיע לתנאים טובים יותר, בבית, בעבודה וברמה הקהילתית, ובתוך כך, להפוך את המעורבות החברתית ללחם חוקם של המאמנים.

 

מאמנים עושים שינוי בבית שאן

פרויקט מאמנים עושים שינוי בבית שאן פותח בשיתוף פעולה עם עיריית בית שאן, ונועד לסייע לאוכלוסיות נבחרות בבית שאן באמצעות אימון אישי . הפרויקט התאפשר על ידי שיתוף פעולה בין "מאמנים עושים שינוי" לבין "גשר לעתיד" שנוצר מסגרת קורס "מכפילים חברתיים" של עמותת המודל החברתי ישראלי.

בסרטון – מצגת שניתנה להצגת הפרויקט לרגל סיום קורס מכפילים.

מציגות: ענבל כהן חמו ואורנה בדר.