7 טיפים לתקופת הקורונה

להתרגל לתקופה לא רגילה

מגפת הקורונה העוברת על העולם משנה את סדרי היום יום שלנו. אי הוודאות הנוגעת לבריאות האישית והמשפחתית, הדאגה הפיננסית והפיכת הסדרים מסביבנו מעוררים לחץ ודאגה. הכנתי עבורכם כמה עצות למצב הנוכחי, כדי לעבור אותו בלי עומס רב מדי.

  1. הפסיקו לראות חדשות ותכניות דיבורים. הערוצים השונים מחפשים דרמה מתחת לכל עץ רענן. כן, מספר החולים עולה לאיטו. גם מספר הבדיקות עולה ולכן מזהים יותר חולים. לכל חדשה מדאיגה יש גם אופציה להיות פחות דרמטית. מספיק להתעדכן בחדשות פעם ביום, בדרך כלל בערב מרכזים את המידע היומי וההודעות החשובות. תתפלאו כמה יותר רגועים תהיו בלי זה.
  2. תתאווררו ככל שניתן תחת ההנחיות. מזג האוויר כמעט מושלם. בין גשם לגשם, צאו להליכה או לטיול קטן בחיק הטבע הקרוב. אף חרצית עוד לא התגלתה כנשאית
  3. מצאו שגרה של פעילות גופנית – אפליקציית כושר, כמה תרגילים שפעם עשיתם, מדריכי כושר ביו-טיוב, יאפשרו לכם להוציא קצת אנרגיות ולשמור על הבריאות.
  4. אל תעבירו הודעות "חשובות" שקיבלתם בקבוצות הווטסאפ, הן סתם מלחיצות ולא מוסיפות מידע. כל המידע החשוב ניתן בערוצי הטלוויזיה ובאתרי העיתונים. לעומת זאת, לפעמים נחמד להעביר בדיחות קורונה, הצחוק טוב לבריאות, וגם ההומור השחור לא מזיק.
  5. אכלו בריא. ממתקים אמנם מנחמים אבל מזיקים בהמשך. שווה להסתכל על הארון מלא המצרכים שמחכה לכם ולחשוב על משהו מעניין לבשל. אכלו סלט, מרקים ופשטידות, גבינות, ביצים – הבסיס של האוכל הבריא לא משתנה עם הגעת הקורונה ושמירה על אורח חיים בריא תגן עליכם מפניה.
  6. מצאו מטרה טובה שחיכתה הרבה זמן ועשו תכנית שלבים כיצד להתקדם אליה, בזמן הפנוי שיש לכם. תחושת מטרה והתקדמות תסייע להפיג את חוסר האונים והשעמום שבשהייה בבית.
  7. זו הזדמנות ללמוד משהו חדש, שאתם סקרנים לגביו. אתרים כמו קורסרה פתחו המון קורסים בחינם, צאו עם קצת ידע חדש מהמצב.

אני גם זמינה עבורכם, למפגש אימון אישי אונליין בחינם, התייעצות ועידוד.

חמסה עליכם והרבה בריאות!

 

ביחד נעבור את זה ונחזור לשגרה.